هزينه هاي زندگي دانشجويي در ترکيه:


هزينه ها اگر چه بسته به سبک زندگي  شما متفاوت است، اما زندگي براي دانشجويان در ترکيه کاملاً مقرون به صرفه است. در اين مقاله، به سؤالات احتمالي که ممکن است در ذهن شما در مورد اقلام اصلي هزينه هاي يک دانشجوي بين المللي در ترکيه ايجاد شود، پاسخ مي دهيم.


شهريه / کمک هزينه:


ترکيه از نظر ارائه گزينه هاي آموزش با کيفيت بالا با شهريه بسيار پايين در مقايسه با بسياري از کشورهاي پيشرو در آموزش عالي و کشور بي نظيري است. حد پايين و بالاي مبلغ کمکهاي دريافتي از دانشجويان بين المللي توسط دولت تعيين مي شود و مبالغ خالص به خود دانشگاه ها واگذار مي شود. به همين دليل شهريه در دانشگاه هاي ترکيه با توجه به نوع دانشگاه (ايالت يا بنياد)، سطح تحصيل (کارشناسي يا کارشناسي ارشد)، دانشکده (پزشکي، دندانپزشکي، مهندسي، حقوق و غيره) و مدت زمان آن متفاوت است. قيمت ها در مقايسه با دانشگاه هايي با کيفيت مشابه در اروپا يا آمريکا مقرون به صرفه هستند. از سال تحصيلي 2018-2019 ، حد بالا و پايين شهريه سالانه آموزش برخي از رشته ها به شرح زير است:


پزشکي در ترکيه :
هزينه حداقل ساليانه 1773 TL
هزينه حداکثر ساليانه 77720 TL


 
دندانپزشکي در ترکيه:


هزينه حداقل ساليانه 1482 TL


هزينه حداکثر ساليانه 28035 TL


شهريه قبل از ثبت نام دوره ها در ابتداي هر ترم پرداخت مي شود. هر سال تحصيلي شامل دو ترم است. بسته به وضعيت پيشرفت تحصيلي خود، مي توانيد تخفيف يا معافيت کامل با نرخ هاي مختلف دريافت کنيد. براي فرصت هاي کمک هزينه / معافيت، با امور مالي دانشگاه تان ميتوانيد در ارتباط باشيد و راهنمايي هاي کامل را اخذ کنيد.


اسکان:


بودجه ماهانه شما براي رزرو محل اقامت بايد بين 168 TL و 1500 TL متغير باشد. خوابگاه هاي دولتي، خوابگاه هاي دانشگاه، خوابگاه هاي خصوصي و آپارتمان هاي کرايه اي هرکدام هزينه هاي مختلفي دارند. مبالغ خوابگاه بصورت ماهانه پرداخت مي شود و به همين دليل در هنگام اقامت در خوابگاه نيازي به پرداخت ترم تابستان نداريد. با اين حال، شما مجبور به پرداخت اجاره خانه به صورت ماهانه، 12 ماه سال بصورت کامل هستيد.


براي خوابگاه ها و آپارتمان هاي اجاره اي، بايد در ورودي ماه اول مبلغ مشخصي به عنوان بيانه پرداخت شود. اين ميزان بسته به پرداخت ماهانه خوابگاه يا اجاره ماهيانه آپارتمان ممکن است متفاوت باشد.


اطلاعات بيشتر در مورد اسکان را مي توان در صفحه اقامت يا دفتر مربوطه ي دانشگاه خود بيابيد.


بيمه و مخارج بهداشتي:


بيمه درماني دانشجويان بين المللي بين سياست هاي خصوصي بين 200 تا 400 TL در سال متغير است. بيمه گذاران خصوصي به شما اين امکان را مي دهند که خدمات درماني رايگان را در بيمارستانهاي پيمانکاري در محدوده مشخص شده در اين سياست دريافت کنيد. مهم است که هنگام عقد قرارداد با اين بيمه ها يک نسخه از قرارداد و خط مشي و خدماتي که ميتوانيد از آنها بدست آوريد را با دقت بخوانيد.


ساير خدمات متروپل


 داروسازي در ترکيه


تحصيل در ترکيه


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Rich فروش مواد غذايي Lindsey Regina Jim آموزشي Denise Valerie Anthony مرد